Hamdi Ulukaya’nın sahibi olduğu Chobani, felaketlerde insanların ihtiyacını karşılamak için süper süt üretimine başladı.

Türk iş insanı Hamdi Ulukaya’nın şirketi Chobani, afet bölgelerinde uzun ömürlü ve zengin besin değerlerine sahip beslenme ürünü ihtiyacından yola çıkarak geliştirdiği ‘Süper Süt’ üretimine başladı. Sadece ihtiyaç sahipleri için üretilen bu süt, her ay 65 ton olarak doğal afetlerden etkilenenlere ve Chobani’nin faaliyet gösterdiği bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine bağışlanacak.

BU ÜRÜNÜ RAFLARDA BULAMAZSINIZ

Süper sütle ilgili olarak Ulukaya yaptığı açıklamada da, “Bu ürünü raflarda bulamazsınız ve bunun nedeni, yalnızca kriz ve ihtiyaç zamanlarında insanlara ve topluluklara hizmet etmek amacıyla yaratılmış olmasıdır. Bu hafta, ortağımız American Red Cross ile birlikte, bu raf ömrü uzun ürünü ülke genelindeki afetlerden etkilenen ailelere ulaştırmaya başlayacağız.” dedi.

Besin değeri yüksek ve 9 aylık raf ömrüne sahip olan ürünün, açılana kadar buzdolabında saklanmasına gerek olmadığı belirtilirken, geleneksel süte göre daha fazla protein ve vitamin barındırıyor. Ürün, ABD genelindeki doğal afetlerin yaşandığı bölgelere ve New York ile Idaho’daki yerel gıda bankalarına dağıtılacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir